NAUKA I DOSKONALENIE ZWROTU Z PIŁKĄ

Dziś chciałam podzielić się z Wami kilkoma filmami wideo z treningu w kategorii młodzik D1. W wideo znajdziecie ćwiczenie z części wstępnej oraz grę 1 na 1 z części głównej. Między jednym, a drugim zadaniem, zawodnicy poznawali nowy rodzaj zwrotu z piłką w formie ścisłej. Gra 1 na 1 została skonstruowana tak, aby już na tym etapie mogli w prosty sposób wdrożyć nauczany zwrot do sytuacji meczowej.

👩‍🏫 Temat zajęć: Nauka i doskonalenie zwrotu z piłką
⚽ Grupa: Młodzik D1

➡ Wideo 1: Ćwiczenie wstępne – rozgrzewka. Elementy koordynacyjne + zwrot bez piłki.
Zawodnicy po wykonaniu zadania koordynacyjnego na stożkach mają za zadanie ustawić się na stożkach przed trenerem. Ten wskazuje ręką kierunek, w którym ma biec odwrócony przodem do niego zawodnik. Współpartner odwrócony do trenera tyłem ma za zadanie zareagować na ruch kolegi, obrócić się i go wyprzedzić.

➡ Wideo 2: Ćwiczenie wstępne – rozgrzewka. Elementy koordynacyjne + zwrot bez piłki. Zawodnicy po wykonaniu zadania koordynacyjnego na stożkach mają za zadanie ustawić się na stożkach przed trenerem tyłem do siebie. Zawodnik odwrócony tyłem do trenera decyduje o kierunku wybiegnięcia, obraca się i wybiega do jednej z bocznych bramek. Jego kolega ma za zadanie go wyprzedzić.

➡ Wideo 3 i 4: Część główna – zastosowanie nauczanego elementu w grze 1 na 1. Zawodnicy ustawieni na przeciwko siebie w kolorowych kwadratach. Jak najszybciej po kolei dotykają stożków kolorów wywołanych przez trenera. Pierwszy z nich przejmuje piłkę i jest atakującym w grze 1 na 1. Może oddać strzał do dowolnej bramki. Za zdobycie bramki z zastosowaniem zwrotu (nauczanego we wcześniejszym ćwiczeniu w formie ścisłej) zdobywa 3 pkt. Za zdobycie bramki w inny sposób otrzymuje 1 pkt.

Zdj. JMP Design

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *